Geschrieben am

Bitcoin zdobywa dyplom jako bezrobotny psychiatra w Stanach Zjednoczonych.

Po tygodniach osiągania nowych rekordów, zarówno bitcoin i złoto wróciły trochę po tym, jak pojawiły się wiadomości, że Stany Zjednoczone radzą sobie lepiej w dziale zatrudnienia niż pierwotnie przewidywano.

Bitcoin robi kilka kroków do tyłu
Czasami trzeba coś oddać, aby uzyskać jakiś pozytywny rezultat, a w przypadku środków do życia i stabilności finansowej ludzi, co może być ważniejsze? Przy tak wielu ludziach nieobecnych w pracy z powodu rosnącej pandemii koronaawirusów, zarówno BTC, jak i złoto wycofujące kilkaset dolarów dzięki większej liczbie ludzi lądujących na nogach jest czymś w rodzaju kompromisu, ale i tak jest to mocny wynik.

Bitcoin obecnie handluje za nieco ponad 11,500 dolarów, co oznacza, że w ciągu ostatnich 24 godzin spadł o około 300 dolarów. Złoto spadło jeszcze bardziej. Metal szlachetny jest obecnie notowany na nieco ponad 2.000 dolarów i spadł z blisko 2.100 dolarów wysokości, której doświadczył na początku tego tygodnia.

Dobrą wiadomością jest to, że sektor pozarolniczy Departamentu Pracy USA sugeruje, że aż 1,7 do 1,8 mln nowych miejsc pracy zostało dodanych w lipcu. W momencie pisania raportu spodziewano się tylko 1,6 mln, co oznacza, że Stany Zjednoczone wracają do normy znacznie szybciej niż przewidywali analitycy, a biorąc pod uwagę, że więcej ludzi doświadcza skoków w poziomie zamożności i ogólnej stabilności, cena, jaką płacą, jest prawdopodobnie warta zachodu.

Edward Moya – starszy analityk rynku w firmie OANDA – stwierdził w jednym z wywiadów:

Raport o wynagrodzeniach pozarolniczych potwierdził, że dane ekonomiczne są niepokojące i że trzeci kwartał odbicia wszystkich oczekiwanych nie ma miejsca. Rynek pracy nie pogorszył się, a ryzykowne aktywa wraz z dolarem początkowo wzrosły po niespodziewanym wzroście płac. Wielu handlowców spodziewało się ewentualnego negatywnego odbicia, ale ten pesymizm przeniesie się dopiero w przyszłym miesiącu, ponieważ raport ten będzie zawierał znaczną część spowolnienia, które wynikało z odradzania się wirusa w stanach drugiej fali.

Więcej ludzi wydaje się pracować
Pomimo dobrych wieści, bezrobocie w Stanach Zjednoczonych nadal przekracza dziesięć procent, choć nadal jest znacznie większe niż przewidywane 20 procent, które zostało zgłoszone podczas pierwszego skoku wirusa. Sugeruje to, że około połowie bezrobotnych w kraju udało się w ciągu ostatnich miesięcy znaleźć nowe miejsca pracy.

Poza tym, mamy też sporo do czynienia z dalszą odpornością od takich gatunków jak bitcoin i złoto. Bitcoin Future spadła tylko o kilkaset dolarów w następstwie tej wiadomości, co oznacza, że jej cierpienie jest stosunkowo niewielkie. Wreszcie, zawsze dobrze jest słyszeć, że dolar się zbiera. Podczas gdy spadki w USD ostatecznie pomagają Bitcoinowi dalej rosnąć, dolar jest nadal powszechnie stosowaną formą fiata na całym świecie, a jego niestabilność może oznaczać dalsze problemy ekonomiczne dla USA i za granicą.